Tuzla Lavabo Açma 75 TL


Tuzla Lavabo Açma Neden Tıkanır?

 • Tuzla Lavabo Açma kullanıcı tarafından Lavabo atılan yabancı cisimler nedeniyle veya usta hataları nedeniyle tıkanmaktadır.
 • Kullanıcıların tuvalete atıkları katı cisimler ya tuvaletin tıkanmasına sebep olur ya da Tuzla Lavabo Açma hattına girerek Tuzla Lavabo Açma borularında tıkanmalara sebep olmaktadır.
 • Lavabolara atılan cisimler, Tuzla Lavabo Açma borularının içinde birikerek Tuzla Lavabo Açma borusunda suyun geçişini yavaşlatır. Lavabo atık atılmaya devam edilirse Tuzla Lavabo Açma borusunda tıkanıklık kaçınılmaz olur.
 • Tesisat borularına dökülen atık yağ, sanıldığı gibi akıp gitmez. Bazen lavabonun gider borusunda tabaka meydana getirir bazen de su ile sürüklenerek Tuzla Lavabo Açma hattına gelir. Su ile sürüklenerek gelen atık yağ Tuzla Lavabo Açma borusunda sertleşerek tabaka meydana getirir. Lavabo yağ dökülmeye devam edildikçe, Tuzla Lavabo Açma borusunun çapı daralmaya başlar ve tıkanıklık meydana gelir.
 • Tuzla Lavabo Açma Fiyatları

  • Tesisat borularında boy farkı olmak zorundadır. Tuzla Lavabo Açma toplama yeri, bina temeline göre daha aşağıda olmalıdır. Bu sayede binadan gelen atık su, Tuzla Lavabo Açma akar. Ancak bazen Tuzla Lavabo Açma toplama yeri bina temeli ile aynı sırada olur ve boru içinde akarak Tuzla Lavabo Açma toplama yerina gitmesi gereken su, Tuzla Lavabo Açma borusunun içinden akmaz ve tıkanmaya sebep olur.
  • Tuzla Lavabo Açma borularından biri olan künk borular, birbirlerine ek yapılırken aralarında boşluk kalabilmektedir. Bu boşluktan boru içine toprak dökülür ve Tuzla Lavabo Açma Tıkanıklıkların sebep olur.
  • Bazı durumlarda da, betondan yapılmış olan künk borular toprak altında kırılabilir. Kırılan boru içe doğru çökerek Tuzla Lavabo Açma hattında tıkanıklığa sebep olur.

  Tuzla Lavabo Açma Yerini Bulma

  Özellikle eski binalarda görülen bu durum; Tuzla Lavabo Açma kuyularının üstü zamanla toprakla kapanır. Aradan zaman geçtikçe yeri unutulur. Bina sakinlerinin Tuzla Lavabo Açma toplama yeri ile işleri olmadığı için Tuzla Lavabo Açma kuyularının yeri merak edilmez. Ancak Tuzla Lavabo Açma tıkanıklığı meydan geldiğinde Tuzla Lavabo Açma toplama yeri aranmaya başlanır.

  Firmamız yeri bilinmeyen Tuzla Lavabo Açma kuyularını cihazla kısa sürede ve kesin olarak tespit etmektedir. Kanal açma makinesinde bulunan yayın ucuna sonda verici takılır. Tuzla Lavabo Açma borusuna, ucunda sonda verici ile gönderilen yay Tuzla Lavabo Açma toplama yerina kadar ilerler. O sırada, toprak üstünde sonda vericisinin gönderdiği sinyalleri yakalayan detektör bulunmaktadır. Bir personelimiz robot cihazı Tuzla Lavabo Açma borusuna sürerken, diğer personelimiz toprak üstünde detektör cihazı ile sonda vericinin sinyallerini takip etmektedir.

  Detektör cihazı ile sonda vericinin yaydığı sinyalleri takip etmek deneyim gerektiren bir iştir. Personel yeterli deneyime sahip değilse, Tuzla Lavabo Açma toplama yerinu arama işi saatlerce sürebilmektedir.

  Tuzla Lavabo Açma işini Endoskopi cihazı olan firmalara yaptırmanız hem zaman açısından hem de ekonomik olarak sizlere büyük getirisi bulunmaktadır. Endoskopi görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her tesisat firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan işlemlerde geri dönüş sık yaşanır. Çünkü Tuzla Lavabo Açma hattının neden tıkandığı, nasıl tıkandığı ve nasıl müdahale edilmesi gerektiği ancak Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir.

  Endoskopi Tuzla Lavabo Açma’ Uzmanlık Alanlarından Biridir

   • Yukarıda da belirttiğimiz gibi her firma profesyonel anlamda Tuzla Lavabo Açma işini gerçekleştiremez. Deneyim gerektiren, hassas bir iş olan Tuzla Lavabo Açma, uygun cihazlar olmadan kesin olarak açılması mümkün değildir.
   • Tuzla Lavabo Açma farklı sebeplerden dolayı tıkanır. Tıkanıklık türüne göre farklı müdahale gerektirir. Tıkanıklıkların neden kaynaklandığı Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir. Endoskopi görüntüleme cihazı ile Tuzla Lavabo Açma borusu incelendikten sonra; tıkanıklık herhangi bir yabancı cisimden kaynaklanmışsa robotla Tuzla Lavabo Açma işlemi uygulanır.
   • Robot cihazda bulunan özel yay Tuzla Lavabo Açma borusu içine sürülür. Yayın ucundaki özel aparat tıkanıklığa sebep olan cisme göre değiştirilebilir. Örneğin; Tuzla Lavabo Açma Tıkanıklıkların sebep olan cisim, katı bir cisimse robot cihaza farklı aparat takılır. Tıkanıklıkların sebebi kumaş parçasıysa farklı aparat takılır.
   • Cihazla Tuzla Lavabo Açma işlemi kısa sürede tamamlanır. Tuzla Lavabo Açma tamamlandıktan sonra Endoskopi görüntüleme cihazı ile ikinci kontrolü yapmaktayız. Bunun nedeni, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı ve Tuzla Lavabo Açmada başka sorunların olup olmadığını tespit etmemizdir.
   • Yazımzızın üst kısımlarında da belirttiğimiz gibi Tuzla Lavabo Açma tıkanıklıkları, bazen Tuzla Lavabo Açma toplama yerinun bina temeli ile aynı hizada olması nedeniyle Tuzla Lavabo Açma borusu içindeki su birikerek tıkanıklığa sebep olur. Tuzla Lavabo Açma sorunlarınızı, borunun meyilsiz olmasından kaynakladığını ancak Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edebiliriz. Bunun gibi durumlarda, Tuzla Lavabo Açma hattının yeniden yapılandırılması gerekir. Aksi durumda, robot cihazla tıkanıklığı açmak mümkün değildir. Tuzla Lavabo Açma olarak biz, eğitimli onarım ekiplerimiz ile taşeron firmalara gerek duymadan Tuzla Lavabo Açma hattını yapılandırmaktayız. Ayrıca yaptığımız onarımları bir yıl garanti altına almaktayız.
   • Diğer bir Tuzla Lavabo Açma sorunlarınızı nedeni, künk borularının ek yerlerinde açıklık olduğunu belirtmiştik. Bu gibi durumlarda da, toprak kazılarak künk borusuna ulaşılması gerekir. Böylece künk borusunun ek yerinde bulunan açıklık kapatılır.
   • Künk borusunun çökmesi nedeniyle Tuzla Lavabo Açma tıkanıklığı meydana gelmişse, yine toprak kazılarak çökmüş olan boruya ulaşmak gerekir. Boru değiştirilerek Tuzla Lavabo Açma işlemi gerçekleştirilir.

  Tuzla Lavabo Açma Temizleme

  Tuzla Lavabo Açma tıkanıklıkları bazen Tuzla Lavabo Açma toplama yerinun dolmasından kaynaklanır. Tuzla Lavabo Açma toplama yeri ile uzun süre ilgilenilmedi zaman dolmaktadır. Tuzla Lavabo Açma toplama yeri dolduğu için de binanın atık suyunun gideceği bir yer olmaz ve geri tepmeye başlar. Tuzla Lavabo Açma temizleme işlemlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir. Tuzla Lavabo Açma toplama yeri temizlendikten sonra kuyunun içi özenle yıkanır ve tertemiz olarak teslim edilir.

  Tuzla Lavabo Açma temizleme fiyatları, Tuzla Lavabo Açma toplama yerinun büyüklüğüne ve durumuna göre farklılık göstermektedir. Tuzla Lavabo Açma temizleme fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

  Firmamız 1999 yılından beri hizmet veren, yetki begesi bulunan ve 41 servis aracı ile en geniş mobil ağa sahip Tuzla İpek tesisat firmasıdır. 41 servis aracımız sayesinde, Türkiyede 25 şubemız olan ilk tek tesisat firması tüm ilçelerine fiyat farkı almaksızın ve en geç 1-2 saat içinde ulaşmaktayız. Tuzla Lavabo Açma için haftanın 7/24 günü firmamızı arayıp servis kaydı oluşturabilirsiniz.

  Tuzla Petek Temizliği

  Tuzla Lavabo Açma 75 TL