Taşdelen Kanalizasyon Açma 75 TL


Taşdelen Kanalizasyon Açma Neden Tıkanır?

 • Taşdelen Kanalizasyon Açma kullanıcı tarafından Kanalizasyon atılan yabancı cisimler nedeniyle veya usta hataları nedeniyle tıkanmaktadır.
 • Kullanıcıların tuvalete atıkları katı cisimler ya tuvaletin tıkanmasına sebep olur ya da Taşdelen Kanalizasyon Açma hattına girerek Taşdelen Kanalizasyon Açma borularında tıkanmalara sebep olmaktadır.
 • Lavabolara atılan cisimler, Taşdelen Kanalizasyon Açma borularının içinde birikerek Taşdelen Kanalizasyon Açma borusunda suyun geçişini yavaşlatır. Kanalizasyon atık atılmaya devam edilirse Taşdelen Kanalizasyon Açma borusunda tıkanıklık kaçınılmaz olur.
 • Tesisat borularına dökülen atık yağ, sanıldığı gibi akıp gitmez. Bazen lavabonun gider borusunda tabaka meydana getirir bazen de su ile sürüklenerek Taşdelen Kanalizasyon Açma hattına gelir. Su ile sürüklenerek gelen atık yağ Taşdelen Kanalizasyon Açma borusunda sertleşerek tabaka meydana getirir. Kanalizasyon yağ dökülmeye devam edildikçe, Taşdelen Kanalizasyon Açma borusunun çapı daralmaya başlar ve tıkanıklık meydana gelir.
 • Taşdelen Kanalizasyon Açma Fiyatları

  • Tesisat borularında boy farkı olmak zorundadır. Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yeri, bina temeline göre daha aşağıda olmalıdır. Bu sayede binadan gelen atık su, Taşdelen Kanalizasyon Açma akar. Ancak bazen Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yeri bina temeli ile aynı sırada olur ve boru içinde akarak Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yerina gitmesi gereken su, Taşdelen Kanalizasyon Açma borusunun içinden akmaz ve tıkanmaya sebep olur.
  • Taşdelen Kanalizasyon Açma borularından biri olan künk borular, birbirlerine ek yapılırken aralarında boşluk kalabilmektedir. Bu boşluktan boru içine toprak dökülür ve Taşdelen Kanalizasyon Açma Tıkanıklıkların sebep olur.
  • Bazı durumlarda da, betondan yapılmış olan künk borular toprak altında kırılabilir. Kırılan boru içe doğru çökerek Taşdelen Kanalizasyon Açma hattında tıkanıklığa sebep olur.

  Taşdelen Kanalizasyon Açma Yerini Bulma

  Özellikle eski binalarda görülen bu durum; Taşdelen Kanalizasyon Açma kuyularının üstü zamanla toprakla kapanır. Aradan zaman geçtikçe yeri unutulur. Bina sakinlerinin Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yeri ile işleri olmadığı için Taşdelen Kanalizasyon Açma kuyularının yeri merak edilmez. Ancak Taşdelen Kanalizasyon Açma tıkanıklığı meydan geldiğinde Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yeri aranmaya başlanır.

  Firmamız yeri bilinmeyen Taşdelen Kanalizasyon Açma kuyularını cihazla kısa sürede ve kesin olarak tespit etmektedir. Kanal açma makinesinde bulunan yayın ucuna sonda verici takılır. Taşdelen Kanalizasyon Açma borusuna, ucunda sonda verici ile gönderilen yay Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yerina kadar ilerler. O sırada, toprak üstünde sonda vericisinin gönderdiği sinyalleri yakalayan detektör bulunmaktadır. Bir personelimiz robot cihazı Taşdelen Kanalizasyon Açma borusuna sürerken, diğer personelimiz toprak üstünde detektör cihazı ile sonda vericinin sinyallerini takip etmektedir.

  Detektör cihazı ile sonda vericinin yaydığı sinyalleri takip etmek deneyim gerektiren bir iştir. Personel yeterli deneyime sahip değilse, Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yerinu arama işi saatlerce sürebilmektedir.

  Taşdelen Kanalizasyon Açma işini Endoskopi cihazı olan firmalara yaptırmanız hem zaman açısından hem de ekonomik olarak sizlere büyük getirisi bulunmaktadır. Endoskopi görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her tesisat firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan işlemlerde geri dönüş sık yaşanır. Çünkü Taşdelen Kanalizasyon Açma hattının neden tıkandığı, nasıl tıkandığı ve nasıl müdahale edilmesi gerektiği ancak Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir.

  Endoskopi Taşdelen Kanalizasyon Açma’ Uzmanlık Alanlarından Biridir

   • Yukarıda da belirttiğimiz gibi her firma profesyonel anlamda Taşdelen Kanalizasyon Açma işini gerçekleştiremez. Deneyim gerektiren, hassas bir iş olan Taşdelen Kanalizasyon Açma, uygun cihazlar olmadan kesin olarak açılması mümkün değildir.
   • Taşdelen Kanalizasyon Açma farklı sebeplerden dolayı tıkanır. Tıkanıklık türüne göre farklı müdahale gerektirir. Tıkanıklıkların neden kaynaklandığı Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir. Endoskopi görüntüleme cihazı ile Taşdelen Kanalizasyon Açma borusu incelendikten sonra; tıkanıklık herhangi bir yabancı cisimden kaynaklanmışsa robotla Taşdelen Kanalizasyon Açma işlemi uygulanır.
   • Robot cihazda bulunan özel yay Taşdelen Kanalizasyon Açma borusu içine sürülür. Yayın ucundaki özel aparat tıkanıklığa sebep olan cisme göre değiştirilebilir. Örneğin; Taşdelen Kanalizasyon Açma Tıkanıklıkların sebep olan cisim, katı bir cisimse robot cihaza farklı aparat takılır. Tıkanıklıkların sebebi kumaş parçasıysa farklı aparat takılır.
   • Cihazla Taşdelen Kanalizasyon Açma işlemi kısa sürede tamamlanır. Taşdelen Kanalizasyon Açma tamamlandıktan sonra Endoskopi görüntüleme cihazı ile ikinci kontrolü yapmaktayız. Bunun nedeni, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı ve Taşdelen Kanalizasyon Açmada başka sorunların olup olmadığını tespit etmemizdir.
   • Yazımzızın üst kısımlarında da belirttiğimiz gibi Taşdelen Kanalizasyon Açma tıkanıklıkları, bazen Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yerinun bina temeli ile aynı hizada olması nedeniyle Taşdelen Kanalizasyon Açma borusu içindeki su birikerek tıkanıklığa sebep olur. Taşdelen Kanalizasyon Açma sorunlarınızı, borunun meyilsiz olmasından kaynakladığını ancak Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edebiliriz. Bunun gibi durumlarda, Taşdelen Kanalizasyon Açma hattının yeniden yapılandırılması gerekir. Aksi durumda, robot cihazla tıkanıklığı açmak mümkün değildir. Taşdelen Kanalizasyon Açma olarak biz, eğitimli onarım ekiplerimiz ile taşeron firmalara gerek duymadan Taşdelen Kanalizasyon Açma hattını yapılandırmaktayız. Ayrıca yaptığımız onarımları bir yıl garanti altına almaktayız.
   • Diğer bir Taşdelen Kanalizasyon Açma sorunlarınızı nedeni, künk borularının ek yerlerinde açıklık olduğunu belirtmiştik. Bu gibi durumlarda da, toprak kazılarak künk borusuna ulaşılması gerekir. Böylece künk borusunun ek yerinde bulunan açıklık kapatılır.
   • Künk borusunun çökmesi nedeniyle Taşdelen Kanalizasyon Açma tıkanıklığı meydana gelmişse, yine toprak kazılarak çökmüş olan boruya ulaşmak gerekir. Boru değiştirilerek Taşdelen Kanalizasyon Açma işlemi gerçekleştirilir.

  Taşdelen Kanalizasyon Açma Temizleme

  Taşdelen Kanalizasyon Açma tıkanıklıkları bazen Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yerinun dolmasından kaynaklanır. Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yeri ile uzun süre ilgilenilmedi zaman dolmaktadır. Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yeri dolduğu için de binanın atık suyunun gideceği bir yer olmaz ve geri tepmeye başlar. Taşdelen Kanalizasyon Açma temizleme işlemlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir. Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yeri temizlendikten sonra kuyunun içi özenle yıkanır ve tertemiz olarak teslim edilir.

  Taşdelen Kanalizasyon Açma temizleme fiyatları, Taşdelen Kanalizasyon Açma toplama yerinun büyüklüğüne ve durumuna göre farklılık göstermektedir. Taşdelen Kanalizasyon Açma temizleme fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

  Firmamız 1999 yılından beri hizmet veren, yetki begesi bulunan ve 41 servis aracı ile en geniş mobil ağa sahip Taşdelen İpek tesisat firmasıdır. 41 servis aracımız sayesinde, Türkiyede 25 şubemız olan ilk tek tesisat firması tüm ilçelerine fiyat farkı almaksızın ve en geç 1-2 saat içinde ulaşmaktayız. Taşdelen Kanalizasyon Açma için haftanın 7/24 günü firmamızı arayıp servis kaydı oluşturabilirsiniz.

  Taşdelen Petek Temizliği

  Taşdelen Kanalizasyon Açma 75 TL