Riva Lavabo Açma 75 TL


Riva Lavabo Açma Neden Tıkanır?

 • Riva Lavabo Açma kullanıcı tarafından Lavabo atılan yabancı cisimler nedeniyle veya usta hataları nedeniyle tıkanmaktadır.
 • Kullanıcıların tuvalete atıkları katı cisimler ya tuvaletin tıkanmasına sebep olur ya da Riva Lavabo Açma hattına girerek Riva Lavabo Açma borularında tıkanmalara sebep olmaktadır.
 • Lavabolara atılan cisimler, Riva Lavabo Açma borularının içinde birikerek Riva Lavabo Açma borusunda suyun geçişini yavaşlatır. Lavabo atık atılmaya devam edilirse Riva Lavabo Açma borusunda tıkanıklık kaçınılmaz olur.
 • Tesisat borularına dökülen atık yağ, sanıldığı gibi akıp gitmez. Bazen lavabonun gider borusunda tabaka meydana getirir bazen de su ile sürüklenerek Riva Lavabo Açma hattına gelir. Su ile sürüklenerek gelen atık yağ Riva Lavabo Açma borusunda sertleşerek tabaka meydana getirir. Lavabo yağ dökülmeye devam edildikçe, Riva Lavabo Açma borusunun çapı daralmaya başlar ve tıkanıklık meydana gelir.
 • Riva Lavabo Açma Fiyatları

  • Tesisat borularında boy farkı olmak zorundadır. Riva Lavabo Açma toplama yeri, bina temeline göre daha aşağıda olmalıdır. Bu sayede binadan gelen atık su, Riva Lavabo Açma akar. Ancak bazen Riva Lavabo Açma toplama yeri bina temeli ile aynı sırada olur ve boru içinde akarak Riva Lavabo Açma toplama yerina gitmesi gereken su, Riva Lavabo Açma borusunun içinden akmaz ve tıkanmaya sebep olur.
  • Riva Lavabo Açma borularından biri olan künk borular, birbirlerine ek yapılırken aralarında boşluk kalabilmektedir. Bu boşluktan boru içine toprak dökülür ve Riva Lavabo Açma Tıkanıklıkların sebep olur.
  • Bazı durumlarda da, betondan yapılmış olan künk borular toprak altında kırılabilir. Kırılan boru içe doğru çökerek Riva Lavabo Açma hattında tıkanıklığa sebep olur.

  Riva Lavabo Açma Yerini Bulma

  Özellikle eski binalarda görülen bu durum; Riva Lavabo Açma kuyularının üstü zamanla toprakla kapanır. Aradan zaman geçtikçe yeri unutulur. Bina sakinlerinin Riva Lavabo Açma toplama yeri ile işleri olmadığı için Riva Lavabo Açma kuyularının yeri merak edilmez. Ancak Riva Lavabo Açma tıkanıklığı meydan geldiğinde Riva Lavabo Açma toplama yeri aranmaya başlanır.

  Firmamız yeri bilinmeyen Riva Lavabo Açma kuyularını cihazla kısa sürede ve kesin olarak tespit etmektedir. Kanal açma makinesinde bulunan yayın ucuna sonda verici takılır. Riva Lavabo Açma borusuna, ucunda sonda verici ile gönderilen yay Riva Lavabo Açma toplama yerina kadar ilerler. O sırada, toprak üstünde sonda vericisinin gönderdiği sinyalleri yakalayan detektör bulunmaktadır. Bir personelimiz robot cihazı Riva Lavabo Açma borusuna sürerken, diğer personelimiz toprak üstünde detektör cihazı ile sonda vericinin sinyallerini takip etmektedir.

  Detektör cihazı ile sonda vericinin yaydığı sinyalleri takip etmek deneyim gerektiren bir iştir. Personel yeterli deneyime sahip değilse, Riva Lavabo Açma toplama yerinu arama işi saatlerce sürebilmektedir.

  Riva Lavabo Açma işini Endoskopi cihazı olan firmalara yaptırmanız hem zaman açısından hem de ekonomik olarak sizlere büyük getirisi bulunmaktadır. Endoskopi görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her tesisat firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan işlemlerde geri dönüş sık yaşanır. Çünkü Riva Lavabo Açma hattının neden tıkandığı, nasıl tıkandığı ve nasıl müdahale edilmesi gerektiği ancak Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir.

  Endoskopi Riva Lavabo Açma’ Uzmanlık Alanlarından Biridir

   • Yukarıda da belirttiğimiz gibi her firma profesyonel anlamda Riva Lavabo Açma işini gerçekleştiremez. Deneyim gerektiren, hassas bir iş olan Riva Lavabo Açma, uygun cihazlar olmadan kesin olarak açılması mümkün değildir.
   • Riva Lavabo Açma farklı sebeplerden dolayı tıkanır. Tıkanıklık türüne göre farklı müdahale gerektirir. Tıkanıklıkların neden kaynaklandığı Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir. Endoskopi görüntüleme cihazı ile Riva Lavabo Açma borusu incelendikten sonra; tıkanıklık herhangi bir yabancı cisimden kaynaklanmışsa robotla Riva Lavabo Açma işlemi uygulanır.
   • Robot cihazda bulunan özel yay Riva Lavabo Açma borusu içine sürülür. Yayın ucundaki özel aparat tıkanıklığa sebep olan cisme göre değiştirilebilir. Örneğin; Riva Lavabo Açma Tıkanıklıkların sebep olan cisim, katı bir cisimse robot cihaza farklı aparat takılır. Tıkanıklıkların sebebi kumaş parçasıysa farklı aparat takılır.
   • Cihazla Riva Lavabo Açma işlemi kısa sürede tamamlanır. Riva Lavabo Açma tamamlandıktan sonra Endoskopi görüntüleme cihazı ile ikinci kontrolü yapmaktayız. Bunun nedeni, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı ve Riva Lavabo Açmada başka sorunların olup olmadığını tespit etmemizdir.
   • Yazımzızın üst kısımlarında da belirttiğimiz gibi Riva Lavabo Açma tıkanıklıkları, bazen Riva Lavabo Açma toplama yerinun bina temeli ile aynı hizada olması nedeniyle Riva Lavabo Açma borusu içindeki su birikerek tıkanıklığa sebep olur. Riva Lavabo Açma sorunlarınızı, borunun meyilsiz olmasından kaynakladığını ancak Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edebiliriz. Bunun gibi durumlarda, Riva Lavabo Açma hattının yeniden yapılandırılması gerekir. Aksi durumda, robot cihazla tıkanıklığı açmak mümkün değildir. Riva Lavabo Açma olarak biz, eğitimli onarım ekiplerimiz ile taşeron firmalara gerek duymadan Riva Lavabo Açma hattını yapılandırmaktayız. Ayrıca yaptığımız onarımları bir yıl garanti altına almaktayız.
   • Diğer bir Riva Lavabo Açma sorunlarınızı nedeni, künk borularının ek yerlerinde açıklık olduğunu belirtmiştik. Bu gibi durumlarda da, toprak kazılarak künk borusuna ulaşılması gerekir. Böylece künk borusunun ek yerinde bulunan açıklık kapatılır.
   • Künk borusunun çökmesi nedeniyle Riva Lavabo Açma tıkanıklığı meydana gelmişse, yine toprak kazılarak çökmüş olan boruya ulaşmak gerekir. Boru değiştirilerek Riva Lavabo Açma işlemi gerçekleştirilir.

  Riva Lavabo Açma Temizleme

  Riva Lavabo Açma tıkanıklıkları bazen Riva Lavabo Açma toplama yerinun dolmasından kaynaklanır. Riva Lavabo Açma toplama yeri ile uzun süre ilgilenilmedi zaman dolmaktadır. Riva Lavabo Açma toplama yeri dolduğu için de binanın atık suyunun gideceği bir yer olmaz ve geri tepmeye başlar. Riva Lavabo Açma temizleme işlemlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir. Riva Lavabo Açma toplama yeri temizlendikten sonra kuyunun içi özenle yıkanır ve tertemiz olarak teslim edilir.

  Riva Lavabo Açma temizleme fiyatları, Riva Lavabo Açma toplama yerinun büyüklüğüne ve durumuna göre farklılık göstermektedir. Riva Lavabo Açma temizleme fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

  Firmamız 1999 yılından beri hizmet veren, yetki begesi bulunan ve 41 servis aracı ile en geniş mobil ağa sahip Riva İpek tesisat firmasıdır. 41 servis aracımız sayesinde, Türkiyede 25 şubemız olan ilk tek tesisat firması tüm ilçelerine fiyat farkı almaksızın ve en geç 1-2 saat içinde ulaşmaktayız. Riva Lavabo Açma için haftanın 7/24 günü firmamızı arayıp servis kaydı oluşturabilirsiniz.

  Riva Petek Temizliği

  Riva Lavabo Açma 75 TL