Fındıklı Kanalizasyon Açma 75 TL


Fındıklı Kanalizasyon Açma Neden Tıkanır?

 • Fındıklı Kanalizasyon Açma kullanıcı tarafından Kanalizasyon atılan yabancı cisimler nedeniyle veya usta hataları nedeniyle tıkanmaktadır.
 • Kullanıcıların tuvalete atıkları katı cisimler ya tuvaletin tıkanmasına sebep olur ya da Fındıklı Kanalizasyon Açma hattına girerek Fındıklı Kanalizasyon Açma borularında tıkanmalara sebep olmaktadır.
 • Lavabolara atılan cisimler, Fındıklı Kanalizasyon Açma borularının içinde birikerek Fındıklı Kanalizasyon Açma borusunda suyun geçişini yavaşlatır. Kanalizasyon atık atılmaya devam edilirse Fındıklı Kanalizasyon Açma borusunda tıkanıklık kaçınılmaz olur.
 • Tesisat borularına dökülen atık yağ, sanıldığı gibi akıp gitmez. Bazen lavabonun gider borusunda tabaka meydana getirir bazen de su ile sürüklenerek Fındıklı Kanalizasyon Açma hattına gelir. Su ile sürüklenerek gelen atık yağ Fındıklı Kanalizasyon Açma borusunda sertleşerek tabaka meydana getirir. Kanalizasyon yağ dökülmeye devam edildikçe, Fındıklı Kanalizasyon Açma borusunun çapı daralmaya başlar ve tıkanıklık meydana gelir.
 • Fındıklı Kanalizasyon Açma Fiyatları

  • Tesisat borularında boy farkı olmak zorundadır. Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yeri, bina temeline göre daha aşağıda olmalıdır. Bu sayede binadan gelen atık su, Fındıklı Kanalizasyon Açma akar. Ancak bazen Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yeri bina temeli ile aynı sırada olur ve boru içinde akarak Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yerina gitmesi gereken su, Fındıklı Kanalizasyon Açma borusunun içinden akmaz ve tıkanmaya sebep olur.
  • Fındıklı Kanalizasyon Açma borularından biri olan künk borular, birbirlerine ek yapılırken aralarında boşluk kalabilmektedir. Bu boşluktan boru içine toprak dökülür ve Fındıklı Kanalizasyon Açma Tıkanıklıkların sebep olur.
  • Bazı durumlarda da, betondan yapılmış olan künk borular toprak altında kırılabilir. Kırılan boru içe doğru çökerek Fındıklı Kanalizasyon Açma hattında tıkanıklığa sebep olur.

  Fındıklı Kanalizasyon Açma Yerini Bulma

  Özellikle eski binalarda görülen bu durum; Fındıklı Kanalizasyon Açma kuyularının üstü zamanla toprakla kapanır. Aradan zaman geçtikçe yeri unutulur. Bina sakinlerinin Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yeri ile işleri olmadığı için Fındıklı Kanalizasyon Açma kuyularının yeri merak edilmez. Ancak Fındıklı Kanalizasyon Açma tıkanıklığı meydan geldiğinde Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yeri aranmaya başlanır.

  Firmamız yeri bilinmeyen Fındıklı Kanalizasyon Açma kuyularını cihazla kısa sürede ve kesin olarak tespit etmektedir. Kanal açma makinesinde bulunan yayın ucuna sonda verici takılır. Fındıklı Kanalizasyon Açma borusuna, ucunda sonda verici ile gönderilen yay Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yerina kadar ilerler. O sırada, toprak üstünde sonda vericisinin gönderdiği sinyalleri yakalayan detektör bulunmaktadır. Bir personelimiz robot cihazı Fındıklı Kanalizasyon Açma borusuna sürerken, diğer personelimiz toprak üstünde detektör cihazı ile sonda vericinin sinyallerini takip etmektedir.

  Detektör cihazı ile sonda vericinin yaydığı sinyalleri takip etmek deneyim gerektiren bir iştir. Personel yeterli deneyime sahip değilse, Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yerinu arama işi saatlerce sürebilmektedir.

  Fındıklı Kanalizasyon Açma işini Endoskopi cihazı olan firmalara yaptırmanız hem zaman açısından hem de ekonomik olarak sizlere büyük getirisi bulunmaktadır. Endoskopi görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her tesisat firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan işlemlerde geri dönüş sık yaşanır. Çünkü Fındıklı Kanalizasyon Açma hattının neden tıkandığı, nasıl tıkandığı ve nasıl müdahale edilmesi gerektiği ancak Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir.

  Endoskopi Fındıklı Kanalizasyon Açma’ Uzmanlık Alanlarından Biridir

   • Yukarıda da belirttiğimiz gibi her firma profesyonel anlamda Fındıklı Kanalizasyon Açma işini gerçekleştiremez. Deneyim gerektiren, hassas bir iş olan Fındıklı Kanalizasyon Açma, uygun cihazlar olmadan kesin olarak açılması mümkün değildir.
   • Fındıklı Kanalizasyon Açma farklı sebeplerden dolayı tıkanır. Tıkanıklık türüne göre farklı müdahale gerektirir. Tıkanıklıkların neden kaynaklandığı Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir. Endoskopi görüntüleme cihazı ile Fındıklı Kanalizasyon Açma borusu incelendikten sonra; tıkanıklık herhangi bir yabancı cisimden kaynaklanmışsa robotla Fındıklı Kanalizasyon Açma işlemi uygulanır.
   • Robot cihazda bulunan özel yay Fındıklı Kanalizasyon Açma borusu içine sürülür. Yayın ucundaki özel aparat tıkanıklığa sebep olan cisme göre değiştirilebilir. Örneğin; Fındıklı Kanalizasyon Açma Tıkanıklıkların sebep olan cisim, katı bir cisimse robot cihaza farklı aparat takılır. Tıkanıklıkların sebebi kumaş parçasıysa farklı aparat takılır.
   • Cihazla Fındıklı Kanalizasyon Açma işlemi kısa sürede tamamlanır. Fındıklı Kanalizasyon Açma tamamlandıktan sonra Endoskopi görüntüleme cihazı ile ikinci kontrolü yapmaktayız. Bunun nedeni, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı ve Fındıklı Kanalizasyon Açmada başka sorunların olup olmadığını tespit etmemizdir.
   • Yazımzızın üst kısımlarında da belirttiğimiz gibi Fındıklı Kanalizasyon Açma tıkanıklıkları, bazen Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yerinun bina temeli ile aynı hizada olması nedeniyle Fındıklı Kanalizasyon Açma borusu içindeki su birikerek tıkanıklığa sebep olur. Fındıklı Kanalizasyon Açma sorunlarınızı, borunun meyilsiz olmasından kaynakladığını ancak Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edebiliriz. Bunun gibi durumlarda, Fındıklı Kanalizasyon Açma hattının yeniden yapılandırılması gerekir. Aksi durumda, robot cihazla tıkanıklığı açmak mümkün değildir. Fındıklı Kanalizasyon Açma olarak biz, eğitimli onarım ekiplerimiz ile taşeron firmalara gerek duymadan Fındıklı Kanalizasyon Açma hattını yapılandırmaktayız. Ayrıca yaptığımız onarımları bir yıl garanti altına almaktayız.
   • Diğer bir Fındıklı Kanalizasyon Açma sorunlarınızı nedeni, künk borularının ek yerlerinde açıklık olduğunu belirtmiştik. Bu gibi durumlarda da, toprak kazılarak künk borusuna ulaşılması gerekir. Böylece künk borusunun ek yerinde bulunan açıklık kapatılır.
   • Künk borusunun çökmesi nedeniyle Fındıklı Kanalizasyon Açma tıkanıklığı meydana gelmişse, yine toprak kazılarak çökmüş olan boruya ulaşmak gerekir. Boru değiştirilerek Fındıklı Kanalizasyon Açma işlemi gerçekleştirilir.

  Fındıklı Kanalizasyon Açma Temizleme

  Fındıklı Kanalizasyon Açma tıkanıklıkları bazen Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yerinun dolmasından kaynaklanır. Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yeri ile uzun süre ilgilenilmedi zaman dolmaktadır. Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yeri dolduğu için de binanın atık suyunun gideceği bir yer olmaz ve geri tepmeye başlar. Fındıklı Kanalizasyon Açma temizleme işlemlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir. Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yeri temizlendikten sonra kuyunun içi özenle yıkanır ve tertemiz olarak teslim edilir.

  Fındıklı Kanalizasyon Açma temizleme fiyatları, Fındıklı Kanalizasyon Açma toplama yerinun büyüklüğüne ve durumuna göre farklılık göstermektedir. Fındıklı Kanalizasyon Açma temizleme fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

  Firmamız 1999 yılından beri hizmet veren, yetki begesi bulunan ve 41 servis aracı ile en geniş mobil ağa sahip Fındıklı İpek tesisat firmasıdır. 41 servis aracımız sayesinde, Türkiyede 25 şubemız olan ilk tek tesisat firması tüm ilçelerine fiyat farkı almaksızın ve en geç 1-2 saat içinde ulaşmaktayız. Fındıklı Kanalizasyon Açma için haftanın 7/24 günü firmamızı arayıp servis kaydı oluşturabilirsiniz.

  Fındıklı Petek Temizliği

  Fındıklı Kanalizasyon Açma 75 TL