Adapazarı Kanalizasyon Açma 75 TL


Adapazarı Kanalizasyon Açma Neden Tıkanır?

 • Adapazarı Kanalizasyon Açma kullanıcı tarafından Kanalizasyon atılan yabancı cisimler nedeniyle veya usta hataları nedeniyle tıkanmaktadır.
 • Kullanıcıların tuvalete atıkları katı cisimler ya tuvaletin tıkanmasına sebep olur ya da Adapazarı Kanalizasyon Açma hattına girerek Adapazarı Kanalizasyon Açma borularında tıkanmalara sebep olmaktadır.
 • Lavabolara atılan cisimler, Adapazarı Kanalizasyon Açma borularının içinde birikerek Adapazarı Kanalizasyon Açma borusunda suyun geçişini yavaşlatır. Kanalizasyon atık atılmaya devam edilirse Adapazarı Kanalizasyon Açma borusunda tıkanıklık kaçınılmaz olur.
 • Tesisat borularına dökülen atık yağ, sanıldığı gibi akıp gitmez. Bazen lavabonun gider borusunda tabaka meydana getirir bazen de su ile sürüklenerek Adapazarı Kanalizasyon Açma hattına gelir. Su ile sürüklenerek gelen atık yağ Adapazarı Kanalizasyon Açma borusunda sertleşerek tabaka meydana getirir. Kanalizasyon yağ dökülmeye devam edildikçe, Adapazarı Kanalizasyon Açma borusunun çapı daralmaya başlar ve tıkanıklık meydana gelir.
 • Adapazarı Kanalizasyon Açma Fiyatları

  • Tesisat borularında boy farkı olmak zorundadır. Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yeri, bina temeline göre daha aşağıda olmalıdır. Bu sayede binadan gelen atık su, Adapazarı Kanalizasyon Açma akar. Ancak bazen Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yeri bina temeli ile aynı sırada olur ve boru içinde akarak Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yerina gitmesi gereken su, Adapazarı Kanalizasyon Açma borusunun içinden akmaz ve tıkanmaya sebep olur.
  • Adapazarı Kanalizasyon Açma borularından biri olan künk borular, birbirlerine ek yapılırken aralarında boşluk kalabilmektedir. Bu boşluktan boru içine toprak dökülür ve Adapazarı Kanalizasyon Açma Tıkanıklıkların sebep olur.
  • Bazı durumlarda da, betondan yapılmış olan künk borular toprak altında kırılabilir. Kırılan boru içe doğru çökerek Adapazarı Kanalizasyon Açma hattında tıkanıklığa sebep olur.

  Adapazarı Kanalizasyon Açma Yerini Bulma

  Özellikle eski binalarda görülen bu durum; Adapazarı Kanalizasyon Açma kuyularının üstü zamanla toprakla kapanır. Aradan zaman geçtikçe yeri unutulur. Bina sakinlerinin Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yeri ile işleri olmadığı için Adapazarı Kanalizasyon Açma kuyularının yeri merak edilmez. Ancak Adapazarı Kanalizasyon Açma tıkanıklığı meydan geldiğinde Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yeri aranmaya başlanır.

  Firmamız yeri bilinmeyen Adapazarı Kanalizasyon Açma kuyularını cihazla kısa sürede ve kesin olarak tespit etmektedir. Kanal açma makinesinde bulunan yayın ucuna sonda verici takılır. Adapazarı Kanalizasyon Açma borusuna, ucunda sonda verici ile gönderilen yay Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yerina kadar ilerler. O sırada, toprak üstünde sonda vericisinin gönderdiği sinyalleri yakalayan detektör bulunmaktadır. Bir personelimiz robot cihazı Adapazarı Kanalizasyon Açma borusuna sürerken, diğer personelimiz toprak üstünde detektör cihazı ile sonda vericinin sinyallerini takip etmektedir.

  Detektör cihazı ile sonda vericinin yaydığı sinyalleri takip etmek deneyim gerektiren bir iştir. Personel yeterli deneyime sahip değilse, Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yerinu arama işi saatlerce sürebilmektedir.

  Adapazarı Kanalizasyon Açma işini Endoskopi cihazı olan firmalara yaptırmanız hem zaman açısından hem de ekonomik olarak sizlere büyük getirisi bulunmaktadır. Endoskopi görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her tesisat firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan işlemlerde geri dönüş sık yaşanır. Çünkü Adapazarı Kanalizasyon Açma hattının neden tıkandığı, nasıl tıkandığı ve nasıl müdahale edilmesi gerektiği ancak Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir.

  Endoskopi Adapazarı Kanalizasyon Açma’ Uzmanlık Alanlarından Biridir

   • Yukarıda da belirttiğimiz gibi her firma profesyonel anlamda Adapazarı Kanalizasyon Açma işini gerçekleştiremez. Deneyim gerektiren, hassas bir iş olan Adapazarı Kanalizasyon Açma, uygun cihazlar olmadan kesin olarak açılması mümkün değildir.
   • Adapazarı Kanalizasyon Açma farklı sebeplerden dolayı tıkanır. Tıkanıklık türüne göre farklı müdahale gerektirir. Tıkanıklıkların neden kaynaklandığı Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edilebilir. Endoskopi görüntüleme cihazı ile Adapazarı Kanalizasyon Açma borusu incelendikten sonra; tıkanıklık herhangi bir yabancı cisimden kaynaklanmışsa robotla Adapazarı Kanalizasyon Açma işlemi uygulanır.
   • Robot cihazda bulunan özel yay Adapazarı Kanalizasyon Açma borusu içine sürülür. Yayın ucundaki özel aparat tıkanıklığa sebep olan cisme göre değiştirilebilir. Örneğin; Adapazarı Kanalizasyon Açma Tıkanıklıkların sebep olan cisim, katı bir cisimse robot cihaza farklı aparat takılır. Tıkanıklıkların sebebi kumaş parçasıysa farklı aparat takılır.
   • Cihazla Adapazarı Kanalizasyon Açma işlemi kısa sürede tamamlanır. Adapazarı Kanalizasyon Açma tamamlandıktan sonra Endoskopi görüntüleme cihazı ile ikinci kontrolü yapmaktayız. Bunun nedeni, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı ve Adapazarı Kanalizasyon Açmada başka sorunların olup olmadığını tespit etmemizdir.
   • Yazımzızın üst kısımlarında da belirttiğimiz gibi Adapazarı Kanalizasyon Açma tıkanıklıkları, bazen Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yerinun bina temeli ile aynı hizada olması nedeniyle Adapazarı Kanalizasyon Açma borusu içindeki su birikerek tıkanıklığa sebep olur. Adapazarı Kanalizasyon Açma sorunlarınızı, borunun meyilsiz olmasından kaynakladığını ancak Endoskopi görüntüleme cihazı ile tespit edebiliriz. Bunun gibi durumlarda, Adapazarı Kanalizasyon Açma hattının yeniden yapılandırılması gerekir. Aksi durumda, robot cihazla tıkanıklığı açmak mümkün değildir. Adapazarı Kanalizasyon Açma olarak biz, eğitimli onarım ekiplerimiz ile taşeron firmalara gerek duymadan Adapazarı Kanalizasyon Açma hattını yapılandırmaktayız. Ayrıca yaptığımız onarımları bir yıl garanti altına almaktayız.
   • Diğer bir Adapazarı Kanalizasyon Açma sorunlarınızı nedeni, künk borularının ek yerlerinde açıklık olduğunu belirtmiştik. Bu gibi durumlarda da, toprak kazılarak künk borusuna ulaşılması gerekir. Böylece künk borusunun ek yerinde bulunan açıklık kapatılır.
   • Künk borusunun çökmesi nedeniyle Adapazarı Kanalizasyon Açma tıkanıklığı meydana gelmişse, yine toprak kazılarak çökmüş olan boruya ulaşmak gerekir. Boru değiştirilerek Adapazarı Kanalizasyon Açma işlemi gerçekleştirilir.

  Adapazarı Kanalizasyon Açma Temizleme

  Adapazarı Kanalizasyon Açma tıkanıklıkları bazen Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yerinun dolmasından kaynaklanır. Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yeri ile uzun süre ilgilenilmedi zaman dolmaktadır. Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yeri dolduğu için de binanın atık suyunun gideceği bir yer olmaz ve geri tepmeye başlar. Adapazarı Kanalizasyon Açma temizleme işlemlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir. Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yeri temizlendikten sonra kuyunun içi özenle yıkanır ve tertemiz olarak teslim edilir.

  Adapazarı Kanalizasyon Açma temizleme fiyatları, Adapazarı Kanalizasyon Açma toplama yerinun büyüklüğüne ve durumuna göre farklılık göstermektedir. Adapazarı Kanalizasyon Açma temizleme fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

  Firmamız 1999 yılından beri hizmet veren, yetki begesi bulunan ve 41 servis aracı ile en geniş mobil ağa sahip Adapazarı İpek tesisat firmasıdır. 41 servis aracımız sayesinde, Türkiyede 25 şubemız olan ilk tek tesisat firması tüm ilçelerine fiyat farkı almaksızın ve en geç 1-2 saat içinde ulaşmaktayız. Adapazarı Kanalizasyon Açma için haftanın 7/24 günü firmamızı arayıp servis kaydı oluşturabilirsiniz.

  Adapazarı Petek Temizliği

  Adapazarı Kanalizasyon Açma 75 TL